O nás

Taneční klub Xtream je spolkem fungujícím v Jablonci nad Nisou už přes 14 let. Vznikl 3. prosince roku 2007. Zabýváme se moderními country tanci, line dance a cloggingem (tj. americký country step).

 

V současnosti má klub kolem 50 členů ve věku od 5 do 58 let. Dělí se momentálně do 3 věkových kategorií:

 
Velcí (od 15 let)
 Střední děti (od 10 let)
 Malé děti (od 5 let)
 
 
 

Každá věková kategorie trénuje 1-2krát týdně v družině ZŠ Pasířské v Jablonci nad Nisou (Žižkův Vrch). Kromě toho se účastní různých vystoupení, soutěží a soustředění.

 

Snažíme se o:
- vytváření vrstevnických skupin a navazování tak trvalých přátelství nejen v rámci našeho klubu, ale i se soubory napříč naší republikou i se zahraničními tanečníky
- osvětovou činnost country tancování
- pohybovou, taneční průpravu, rozvoj flexibility i síly
- předávání informací o správném životním stylu, o poznání vlastního těla a jeho možností, o relaxačních a uvolňovacích cvičeních
- prevenci kriminality – dodržování předepsané etikety a vnitřních pravidel, pravidelnost docházky apod.,
- prevenci obezity a jiných zdravotních obtížích za pomoci pravidelného cvičení

 

Historie

DTS Hvězdičky

Historie tanečníků tohoto klubu je vcelku dlouhá. Nejprve děti tancovaly pod tanečním souborem Countryon a to od roku 1998. Jmenovaly se DTS (=dětský taneční soubor) Hvězdičky.

S Hvězdičkami děti vystupovaly na různých vystoupeních, countrybálech, charitativních akcích, ale i na festivalem a soutěžích. Děti pilně trénovaly, ale na svůj úspěch čekaly až do roku 2005, kdy vybojovaly titul Mistrů ČR v dětských country tancích.

TK Xtream

Jak už to tak bývá, děti vyrostly a samy se začaly angažovat. Založily si vlastní taneční klub - Xtream.

Obměnilo se vedení, i členská základna. Někteří odešli, jiní přišli - nabraly se nové děti. Začalo se pořádně trénovat. Děti byly velice šikovné, a proto se klubu dostalo dalších radostí. V roce 2010 jsme získali titul Mistrů ČR a během let i několik Vicemistrů ČR v dětských country tancích.

V roce 2012 jsme se začali více věnovat country stepování = cloggingu a line dance. V obou odvětvích si v dnešní době vedeme velice dobře.

Při prvním naše stepařském soutěžním pokusu  si naše slečny odvezly hned 2.místo z MČR a v roce 2018 jsme se dokonce stali Mistry ČR.

Na World championshipu v line dance v lednu roku 2017 si jeden náš tanečník vybojoval titul Mistr světa a jedna tanečnice titul Vicemistryně světa ve svých kategoriích, na Mistrovství ČR v line dance a na Czech open (kvalifikační soutěž) si pravidelně vozíme krásná ocenění.